קצת עלישמי אנה גולדברט ואני פסיכולוגית חינוכית ורפואית העוסקת בטיפול בילדים, בני נוער ומבוגרים.

אני מתמחה בטיפול באנשים המתמודדים עם סוגים שונים של קשיים ובין היתר: הפרעות חרדה, דיכאון, OCD וכאב כרוני. כמו כן , אני בעלת ניסיון רב בטיפול בילדים המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, בעיות התנהגות וקשיים בוויסות רגשי.

מעבר לטיפולים אותם אני מעניקה בקליניקה ברחובות, אני גם מעבירה הדרכות בתחום ה-cbt, מרצה בתוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי בתל השומר, מעבירה סדנאות והרצאות עבור פסיכולוגים חינוכיים, עובדת בבית החולים קפלן ודוקטורנטית באוניברסיטת בר אילן.

הקליניקה ברחובות
הקליניקה מעניקה שירותים הניתנים על ידי טובי הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים לילדים ומבוגרים מכל קצוות האוכלוסייה.
בקליניקה ניתן לקבל טיפולים בהתאמה אישית, הדרכת הורים, טיפולים זוגיים ולקחת חלק בסדנאות  בנוסף,  אנשי מקצוע יוכלו לעבור בקליניקה הדרכות שונות אשר  מוכרות על ידי איט"ה.


סוגי הטיפולים

טיפול
CBT – טיפול קוגניטיבי – התנהגותי הינו טיפול פסיכולוגי קצר מועד וממוקד מטרה. הטיפול מבוסס על ההנחה הפילוסופית שלחשיבה ולדפוסי התנהגות יש חלק מרכזי בחיי הרגש. כך שמצבנו הרגשי נקבע מדפוסי חשיבה שלנו: כאשר אנו מאמצים דפוסי חשיבה לא יעילים ולא אדפטיביים, הדבר גורם לרגשות שליליים.
מנגד, פרשנות אדפטיבית ומסתגלת יותר מסייעת בתחושה של הקלה ותקווה.
שילוב של טיפול  ביופידבק מביא לשיפור התוצאות הטיפוליות מכיוון שהאדם לומד כיצד לווסת ולאזן תפקודים פיזיולוגים שונים ועל ידי כך לשפר את איכות החיים של ואת בריאותו. השיטה עושה שימוש בציוד אלקטרוני מתקדם.

טיפול ACT –. הינו טיפול פסיכותרפויתי ומשתייך למשפחת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, אשר משלבת בין העקרונות של הפסיכולוגיה המערבית ובין רעיונות וכלים מעולם הבודהיזם. הגישה מותאמת לטיפול במגוון רחב של בעיות פסיכולוגיות וזוכה לביסוס מדעי נרחב.
בבסיס הגישה עומדים העקרונות של קבלה ומחויבות, אשר מסייע למטופל לקבל את הדברים אשר אינן נמצאים בשליטתו ולהתחייב ליצירת שינוי בדברים אשר ניתנים לשינוי.
הטיפול עוסק ביצירת שינוי המאפשר למטופלים לחיות חיים ראויים וטובים יותר. בדומה לטיפול ה- cbt  המטופל הינו אקטיבי והמטופל מתרגל טכניקות טיפוליות מדי פגישה.

טיפול דינמי – הינו הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי, שבו מתייחסים לרקע של האדם והסביבה בה גדל, ומסייעים לאדם להבין דרך הקשרים עם הדמויות הראשוניות והמשמעותיות בחייו את איכות הקשרים אותם יותר מהווה. טיפול זה עשוי להימשך מספר חודשים ועד מספר שנים והוא מתמקד בכוחות פסיכולוגיים בנפש אשר משפיעים על התנהגות, מחשבות ורגשות. כוחות אלה הם לא תמיד מודעים והטיפול הדינמי מאפשר להגיע אליהם, להעלותם למודעות ולהבין אותם.

קישורים למאמרים :

״כרטיסיית נוער״:

למאמר לחץ כאן

״להיפגש עם העצב״:

למאמר לחץ כאן 

טיפול בחרדה לפי גישה act:

למאמר לחץ כאן

דיכאון אחרי לידה:

למאמר לחץ כאן

התערבויות טיפוליות מכוונות ערכים ע"פ גישת ACT:  למאמר לחץ כאן