קצת עליד"ר אנה גולדברט

שמי אנה גולדברט ואני פסיכולוגית חינוכית ורפואית מומחית, פסיכותרפיסטית ומדריכה מוסמכת בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). בעלת ניסיון של למעלה מ- 15 שנה בתחום הטיפול בילדים, בני נוער ומבוגרים. במשך השנים אני מטפלת במגוון רחב של אנשים המתמודדים עם סוגים שונים של קשיים, ביניהם הפרעות חרדה, הפרעות דחף לרבות הפרעה טורדנית כפייתית (OCD) וטריכוטילומניה.

את ההתמחות בפסיכולוגיה רפואית רכשתי בבית חולים "קפלן" בעבודה עם אנשים הסובלים מכאבים כרוניים. עבודת הדוקטורט שלי עסקה בדרכים בהן ניתן להקל על אנשים המתמודדים עם מגוון הפרעות כאב.

את ההתמחות בפסיכולוגיה חינוכית רכשתי בשירות הפסיכולוגי של עיריית רחובות. במהלך שנות עבודתי כפסיכולוגית המומחית בטיפול בילדים, אני עוסקת בטיפול במגוון של קשיים אצל ילדים כגון הפרעות חרדה, בעיות התנהגות, קשיים בוויסות ועוד.

במשך השנים אני עוסקת בהכשרת אנשי מקצוע במגוון רחב של תוכניות הכשרה, שירותים פסיכולוגיים, מרכזי לבריאות הנפש וכנסים של אנשי מקצוע בתחום הטיפול והרפואה.

כמו כן, מזה שנים אני מעבירה הרצאות לקהל הרחב במגוון רחב של תחומים הקשורים להורות, הפרעות חרדה, בשלות לכיתה א' ושחיקה במקומות עבודה.

הקליניקה ברחובות
הקליניקה מעניקה שירותים הניתנים על ידי טובי הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים לילדים ומבוגרים מכל קצוות האוכלוסייה.
בקליניקה ניתן לקבל טיפולים בהתאמה אישית, הדרכת הורים, טיפולים זוגיים ולקחת חלק בסדנאות  בנוסף,  אנשי מקצוע יוכלו לעבור בקליניקה הדרכות שונות אשר  מוכרות על ידי איט"ה.


סוגי הטיפולים

טיפול
CBT – טיפול קוגניטיבי – התנהגותי הינו טיפול פסיכולוגי קצר מועד וממוקד מטרה. הטיפול מבוסס על ההנחה הפילוסופית שלחשיבה ולדפוסי התנהגות יש חלק מרכזי בחיי הרגש. כך שמצבנו הרגשי נקבע מדפוסי חשיבה שלנו: כאשר אנו מאמצים דפוסי חשיבה לא יעילים ולא אדפטיביים, הדבר גורם לרגשות שליליים.
מנגד, פרשנות אדפטיבית ומסתגלת יותר מסייעת בתחושה של הקלה ותקווה.
שילוב של טיפול  ביופידבק מביא לשיפור התוצאות הטיפוליות מכיוון שהאדם לומד כיצד לווסת ולאזן תפקודים פיזיולוגים שונים ועל ידי כך לשפר את איכות החיים של ואת בריאותו. השיטה עושה שימוש בציוד אלקטרוני מתקדם.

טיפול ACT –. הינו טיפול פסיכותרפויתי ומשתייך למשפחת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, אשר משלבת בין העקרונות של הפסיכולוגיה המערבית ובין רעיונות וכלים מעולם הבודהיזם. הגישה מותאמת לטיפול במגוון רחב של בעיות פסיכולוגיות וזוכה לביסוס מדעי נרחב.
בבסיס הגישה עומדים העקרונות של קבלה ומחויבות, אשר מסייע למטופל לקבל את הדברים אשר אינן נמצאים בשליטתו ולהתחייב ליצירת שינוי בדברים אשר ניתנים לשינוי.
הטיפול עוסק ביצירת שינוי המאפשר למטופלים לחיות חיים ראויים וטובים יותר. בדומה לטיפול ה- cbt  המטופל הינו אקטיבי והמטופל מתרגל טכניקות טיפוליות מדי פגישה.

טיפול דינמי – הינו הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי, שבו מתייחסים לרקע של האדם והסביבה בה גדל, ומסייעים לאדם להבין דרך הקשרים עם הדמויות הראשוניות והמשמעותיות בחייו את איכות הקשרים אותם יותר מהווה. טיפול זה עשוי להימשך מספר חודשים ועד מספר שנים והוא מתמקד בכוחות פסיכולוגיים בנפש אשר משפיעים על התנהגות, מחשבות ורגשות. כוחות אלה הם לא תמיד מודעים והטיפול הדינמי מאפשר להגיע אליהם, להעלותם למודעות ולהבין אותם.

קישורים למאמרים :

״כרטיסיית נוער״:

למאמר לחץ כאן

״להיפגש עם העצב״:

למאמר לחץ כאן 

טיפול בחרדה לפי גישה act:

למאמר לחץ כאן

דיכאון אחרי לידה:

למאמר לחץ כאן

התערבויות טיפוליות מכוונות ערכים ע"פ גישת ACT:  למאמר לחץ כאן